2016 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Lisans mezunlarının 2016 Mayıs ayında girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıklanacağı tarih yaklaşırken memur adaylarını da büyük bir heyecan sardı. 2016 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden on binlerce gencin gözleri ÖSYM2ye kilitlenmiş durumda. Daha önce Haziran ayının 14’ünde açıklanacağı tahmin edilen KPSS sonuçları Haziran ayında açıklanmayacak. Bu durum memur olmak için KPSS’den alacağı puanı bekleyen kişilerde bir belirsiz bekleyişi beraberinde getirdi. ancak ÖSYM’den gelen haberlere göre 2016 KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

2016 KPSS Sonuçları

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu yıl KPSS sonuçlarını hızlı bir şekilde açıklayamadı. Bundan önceki yıllarda daha hızlı bir sonuç açıklama işlemi oluyordu. Hatta 2 milyona yakın öğrencinin girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nı çok ama çok kısa bir sürede açıklamayı beceren ÖSYM’nin lisans KPSS sonuçlarını neden açıklamadığı muallaklığını koruyor.

Ancak son anda yapılan açıklamalara göre 2016 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak diye içi içine sığmayanlara bir tarih verildi. Temmuz ayının başında 2016 KPSS sonuçlarının açıklanacağı ÖSYM yetkililerince bildirildi. Kesin tarih ise 14 Temmuz 2016.


KPSS Sonuçları

Çok sayıda üniversite mezunu memur adayını ilgilendiren bu karar ile öğretmen adayları başta olmak üzere tüm memur olmak isteyen lisans mezunları Ramazan Bayramı sonuna kadar bekleyecek. Ancak daha önceki dönemlerden bildiğiniz üzere genellikle KPSS sonuçları açıklanması birkaç bile ertelenebiliyordu. Şimdi ise tüm KPSS’ye girenler için en büyük temenni 2016 KPSS sonuçlarının açıklanmasının bir kez daha ertelenmemesidir.

ÖYSM çalışanlarından edindiğimiz bilgilere göre 2016 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak düşüncesinin içerisinde olanlara müjdeli haberi verebiliriz. Tüm bilgi ve veriler bu yıl bir kez daha sonuçların açıklanması ertelenmeyecek. Zira, özellikle öğretmenlerin tercih işlemleri, ardından atamaların gerçekleşmesi ve göreve başlama süreci okulların açılacağı Eylül ayı başına yetişmelidir. Bu sebeple 14 Temmuz’ta 2016 KPSS sonuçları kesin olarak açıklanacak.

Üniversitelerini başarıyla bitirerek KPSS2ye giren ve şimdi devlet kurum ve kuruluşlarında memur olmak için bekleyen yüz binlerce gencimize şimdiden başarılar diliyor ve herkesin hak attiği puanı almasını temenni ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı Hakim Alımı 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ