Anestezi Uzmanı Maaşları

Anestezi Uzmanı Maaşları

Anestezi Uzmanı Maaşları,Ülkemizde Anestezi uzmanı olmak için çok kolay değil. Birde uzman olmazsanız aradaki maaş farkı da fazladır. Normal bir anestezist 2.000 ile 2.500 TL arasında maaş alırken, anestezi uzmanı olarak çalışan bir kişi 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişen maaşlar almaktadır.

anestezi-uzmani-maaslari
Devlet Hastanelerinde çalışan bir Anestezi Uzmanı Maaşları diğer katkı payları ve hastanenin döner sermayesi dahil olmak üzere ortalama 5.000 TL civarında maaş almaktadırlar. Tek başına çalışan anestezi uzmanı bu ücretlerden daha fazla para kazanabilirler.. Ancak bazen küçük illerimizde çok fazla anestezi uzmanı olmaması nedeni ile yapılan bütün ameliyatlara sadece kendisi girmekte. Bu sebepten dolayı maaşları ciddi derecede artış elde etmiş oluyorlar. Hatta ücret söyleyecek olursak 10.000 TL ve yer yer üzerine bile çıkmaktadır..


anestezi-maaslari
Geçtiğimiz aylarda yapılan hükümet ile toplantı neticesinde anestezi uzmanları için verilecek olan zamlar belli oldu. Buna göre anestezi uzmanı zam artışını ilk altı ay % 3 olarak belirleyen hükümet, ikinci altı ay içinde aynı oranda bir artış ile zam oranlarını belirledi. Bu zam oranları sadece ham maaşlarına eklenecek olduğundan, uzmanların döner sermayelerden alacakları aylık miktarlar ilave olarak maaşlarına eklenecektir. Ancak ülke şartlarına göre az zam yapılsa bile anestezi uzmanları diğer iş kollarına göre iyi derecede maaş almaktadırlar.

2016-anestezi-teknisyeni-maaslari
Özel Hastaneler ile Devlet Hastanelerde görev yapa anestezi uzmanlarının maaşları arasında fark vardır. Kariyer ve bu alanda gerçekten uzmansanız Özel Hastanelerde daha fazla maaş ile çalışabilirsiniz.

Diğer Tüm Memur Maaşları için Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ