Arkeolog Maaşları Ne Kadar

Arkeolog Maaşları Ne Kadar

Arkeolog Maaşları hakkında bilgi vermeden önce, ne iş yaptıkları hakkında küçük bilgiler verelim, Geçmişimiz hakkında araştırmalara yaparak ne olduğunu ne bittiğini bizlere sunan kişilerdir, Arkeolog mesleğinin ilgi görmemesi ve pek fazla tercih sebebi olmamasına karşı bizlere geçmişte yaşayan medeniyetler hakkında bilgi veren önemli mesleklerdendir. Ülkemizde geçmişte yaşayan bir çok medeniyet bulunmaktadır, araştırmalara yapılarak bu medeniyetler hakkında bimediğimiz bir çok bilgiyi ortaya çıkarmaktadır.

Arkeolog Maaslari

Arkeolog Maaslari

Ülkemiz açısından önemli bir konuma sahip olması ve insanlarımız bu önemi her ne kadarda bilmese, 2016 arkelog maaşları ocak ayında aldığı zam ile arkeologları memnun edecek bir artış elde etmiştir.

Arkeolog Maaşları 2017 Ocak ayında tazminatlar eklenmeden 2600 TL olarak %3’lük zam’ın dışında aldığı artışla bu rakama ulaşmıştır. Evli ve çocuklu bir arkeolog maaşına ilave olarak Aile yardımı, eşi çalışmayan 657 sayılı devlet Memur Maaşları alan arkelogların aldığı tazminattır ve aile yardımı 2017 Ocak ayında 204 TL olarak belirlenmiştir. Çocuğu olan bir arkeoloğun maaşına ilave olarak 50 TL eklenmiştir.


2016-arkeolog-maaslari

Arkeologlar yılda 2 defa zam almaktadır Ocak ve Temmuz ayında %3lük bir dilimle artış gösterir, Yukardada belirttiğimiz durumlarda ek tazminatlar alır. Ayrıca Arkeolog Maaşları ilavesi olarak herhangi bir bölgede çalışma yaptıkları zaman Keşif gibi Çalıştıkları kurum aracılığı ile Devlet yardımda bulunmaktadır bir nevi tazminat gibi değerlendirilebilir, Kendi Maaşlarından ekstra bir para harcamamaktadırlar göreve gittikleri zaman.

arkeolog-maaslari-2016

2017 Temmuz zammı hakkında bilgi almak isterseniz, Bir dahaki Zam Dönemi Temmuz ayında sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz, Bize arkeologlar hakkında ekstra bir bilgi vermek isterseniz lütfen yorum kısmından bize bilgilendirme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ