Avukat Maaşları Ne Kadar

Avukat Maaşları Ne Kadar

Avukat Maaşları 2017 yılındada her sene olduğu gibi yılda Ocak ve Temmuz ayında aldığı zamlar ve Özel Olarak avukatlık yapanlar ise aldıkları maaş yada kazandıkları para çalıştıkları iş gücüne yani kendilerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Devlette avukat maaşları ise 2017 yılında 4825 TL almaktadır.

avukat-maaslari-2016

AVUKAT MAAŞLARI

Avukat Maaşları 2017 Ocak Zammı ile birlikte 197 TL zam alarak 4825 TL olarak belirlenmiştir. 2017 yılı Ocak ayında yine %3 lük bir alınacağı düşündüğümüz avukatlar, 657 sayılı devlet memuru olan avukatlar Memur Maaşları ilavesi bir çok ek ücret almaktadır, Aile yardımı, Çocuk yardımı eğer yabancı dil hakkı kazanmışsa yabancı dil tazminatı gibi ek ücretler maaşlarına eklenecektir.


2016-avukat-maaslari

Avukat Maaşları 2017 yılında Kamu dışında özel olarak Avukatlık hizmeti verenler 4000 bin ila 8000 bin TL arası bir kazanç elde ebebilmektedir. Tanınmış ve kendini ispatlamış bir avukat ise bu rakamların çok çok üstünde kazançlar sağlayabilir minimum 20000 veya 30000 bin TL kazanmaktadır.

avukat-logo

Avukat Maaşları 2017 yılında Özel şirketlerde Avukatlık yapanlar Kamuda çalışan avukatlara nazaran Çok fazla maaş almaktadır, ayrıca çıktıkları dava başına bile komisyon alanlar mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. MİLLETİN AVUKATI dedi ki:

  YAZIK SİZE AVUKAT DÜŞMANLARI.. ALLAH CC. SİZİ AVUKATA DÜŞÜRSÜN İNŞALLAH.. HATTA BİRDE DUA EDEYİM EVLADINIZI TORUNUNUZU -MADEM O KADAR ÜCRET ALIYORLAR- AVUKAT YAPSIN.. Avukatların dışında ne hikmetse maaşlar yazılırken – ör : öğretmenlerin ek dersleri veya dalış tazminatı vs – ek ödemeleri maaşlara giydirilmezken AVUKAT MAAŞLARI TÜM SİTELERDE SÖZ BİRLİĞİ ETMŞÇESİNE GİYDİRİLMİŞ ÜCRET OLARAK GÖSTERLE GELMİŞTİR HEP.. YAZK YAZIK..

  1. Memur dedi ki:

   Faruk bey bizle alakalı bir durumsa affola, biz editör olarak sadece bilgi amaçlı giriş yapıyoruz.

 2. ersin öznas dedi ki:

  Maşallah sıfırları sayamaz oldum. Avukatlar 1500 lira ile işe başlıyorlar. Kamuya girip 3300 TL ile maaş alabilmek için deli gibi kpss çalışan en az 40 bin avukat var. Ki onların da sadece 200 ü anca atanıyor. şaka mı yapıyorsunuz siz?

 3. Hukukcu dedi ki:

  Bu kadar tercih edilmesine sasmamali 🙂 iyi ki muhendislik falan degil de hukuk okuyorum, savcilik ya da kaymakamlik da dusunuyorum. Hayirlisi insaallah :))

BİR YORUM YAZ