Belediye Memur Maaşları Ne Kadar

Belediye Memur Maaşları Ne Kadar

Belediye Memur Maaşları 2017 yılında aldıkları %3’lük zam ile birlikte 123 TL artış göstermiştir. 2017 Ocak Zammı ile birlikte tazminat ve diğer tutarlar aşağıda Listelenmiştir.

657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde Çalışan Belediye Memurları her yıl Ocak ve Temmuz ayında %3lük bir artış ile maaşları arttırılır, Ayrıca Belediye içinde Bilgisayar işletmeni ve şef statüsünde olanların maaşları farklılık gösterir Bilgisayar işletmeni 2017 yılında ek olarak 90 TL Şef statüsündekiler ise 200 TL ek ücret almaktadırlar.


Belediye Memur Maaşları 2017 Ocak zammı ile birlikte 2900 TL olmuştur. Ayrıca Evli ve Eşi çalışmayan bir memurun maaşına ilave olarak 201 TL, Çocuğu olanlara ise 45 TL ek ücret ödenerek farklılık göstir. Ayrıca Belediyelerden Belediyelere Memurlarının maaş farkının göstermesinin nedeni ise Sosyal Denge Tazminatıdır Bu durum sendika ve belediyenin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca Hemen hemen tüm belediyelerde Memur Maaşlarına ilave olarak Yemek parası Sodexo, Ticket ve Multinet gibi Belediyelerin anlaştığı yemek firmalarından 200 ila 600 TL arası Yemek parası almaktadırlar.

Memur Maaşları

Zabıta Maaşları

İtfaiyeci Maaşları

Bir önceki yazımız olan Antropolog Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  İtfaiyeci veya zabıta olmak için neleri yapmam gerekiyor uzun bir süredir araştırıyorum ama bu konularda pek tecrübem yok. Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve sigortacılık bölümünü okuyorum 2 senelik bu sene eylül ekim gibi diplomamı verecekler sanırım. Bu konuda ne yapmam gerektigini bilmiyorum biraz detaylı bi şekilde yardımcı olursanız sevinirim

 2. ayşegûl dedi ki:

  zabita memuru olmak için ne gibi şartlar isteniyor kamu yönetimi lisans mezunuyum nasil basvuru yapmalıyim

 3. ibrahim dedi ki:

  Belediyede şöförlük yapmak istiyosum E ehliyetim var nereye başvurmam lazim 0535 041 35 65

 4. osman dedi ki:

  Belediyede çalışmak istiyorum. Itfaye sertifika var ne ama gerekiyor

 5. Adalet dedi ki:

  Slm ben Lise mezunuyum özel güvenlik ve çocuk gelişimi sertifikam var Belediyede zabıta memuru veya itfaiye olarak çalışmak istiyorum Lütfen yardımcı olurmusun

 6. neşe dedi ki:

  Yardımcı olmadığım için Üzgünüm.

BİR YORUM YAZ