Biyolog Maaşları Ne Kadar

Biyolog Maaşları Ne Kadar

Biyolog Maaşları 2016,Biyologlardan bahsetmek gerekirse bu meslekte 2 dal bulunmaktadır.  Bu dallar ise Uygulamalar ve Araştırmalar olmak üzere ayrılır. Araştırmacı kişiler canlılar ile alakalı incelemeler yaparlar ve kişileri kategorilere ayrılmaktadırlar. Canlı hayatının yapısını inceleyen bu kişiler hayatımızda bulunan bir çok canlının ismini vermiştir.

biyolog-maasi

Bununla beraber bu kişiler su atıkları, gaita, idrar vs. gibi diğer atıklar ve diğer incelemeleri de yapmaktadırlar. Canlıların yaşamı ile alakalı araştırma yapan bu kişiler kategorilere ayırmakta kalmayıp dünyadaki kirlilik hakkında araştırmalarda yaparak dünya yaşamını daha düzenli bir hale getirmek için yetiştirilir. Bu meslekte olan kişiler çoğunlukla Devlete bağlı olmaktadırlar. Özel şirketler ise çok fazla bulunmamaktadır. Biyolog maaşlarına bakıldığında ise maaş ortalaması 2016 güncel  2200 – 2900 lira arasındadır.


Biyolog Maaşları 2016 Yılındada her sene olduğu gibi Ocak ve Temmuz Döneminde zam almaktadır. 657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde çalışan Biyologlar bu zam dönemlerinde %3lük bir artış elde ederler. Ayrıca Evli ve Eşi Çalışmayan Bir Biyolog Maaşına ilave olarak Aile yardım ücreti 181 TL Çocuğu olanlar ise 45 TL ilave ücret almaktadırlar.

biyolog-maaslari-2016

Biyolog Maaşları 2016 Ocak Zammı ile birlikte açıkladık Temmuz zammında yine bu sayfadan takip ederek gerekli zam rakamlarını öğrenebilirsiniz. Ocak Zam Tutarı 108 TL olarak belirlenmiş olup Derece Kademeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Antropolog Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ