Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar

Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar

Diş hekimliği Maaşları, insanoğlu yaşadığı sürece ayakta kalacak olan meslekler arasında yer almaktadır. İnsanlar, her diş yaptırdıklarında verdikleri para sonrasında acaba diş hekimleri aylık ne kazanıyor diye sormuyor değiller. Tabii ki bunun yanısıra bu soruyu soran kişiler arasında diş hekimliği ile ilgilenen kişiler de var.

dis-hekimi-maasi


Diş hekimi maaşları çalıştıkları yere göre değişir. Devlet hastanesinde çalışan bir diş hekimi aylık  en az 4.000 TL maaş almaktadır. Doğu bölgelerinde çalışan diş hekimleri 4.700 TL’nin üzerinde alırlar. Özel kurumlarda çalışan diş hekimi maaşları çalıştıkları şehirlere göre de farklılıklar gösterebilir. Bunun yanısıra yeni mezun kişiler de yapacakları çalışmalara göre farklı maaşlar almaktadırlar. Yeni mezunlar genelde maaş+prim şeklinde çalışırlar. Prim alabilmeleri için ise belirlenen barajı geçmeleri gerekmektedir. Buna örnek verecek olursak, mesela 3.000 TL + 10.000 TL’yi geçince %20 prim almaktadır. Yine de aldıkları Diş Hekimi maaşı diğer mesleklerde alınan maaşlardan oldukça iyi.

Bir diş hekimi kendi iş yerini açtığı takdirde daha düzenli ve kendi belirlediği şartlar altında çalışabilir üstelik aylık daha çok gelir elde edebilir.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. bence diş hekimi olun oğlum niye derseniz devlette çalışan 7.000 tl özelde çalışan is 15.000-20.000 alıyor.bir düşünün derim.

  1. Fırat dedi ki:

   Ciddi misin ya öyle demiyorlar özel sektörde kendini tutturmak ne kadar zor oluyor devlette maaşlar 5 bini aşmıyor diyorlar

  2. dt dedi ki:

   Olum uydurma sende. 😀 kazanır da bu kadar abartma. 5 i geçen azdır 🙂 uzmanlaşırsan 6 – 7 ok max

   1. pınar dedi ki:

    Uzmanlaşmak için ne yapmak gerekiyor?

   2. pınar dedi ki:

    uzamanlaşmak için ne yapmak gerekiyor?

   3. pınar dedi ki:

    uzamanlaşmak için ne yapmak gerekiyor?

 2. Cemile dedi ki:

  Bu yalanı kim yazdı yaa dönerle beraber 3600 aldım son 3 aydır. 2015de 3100-3200 arası değişiyordu. İstanbulda bir devlet hastanesinde diş hekimi olarak çalışmaktayım.

  1. Memet dedi ki:

   Siz kac yildir bu meslektesiniz

  2. seda dedi ki:

   nerden mezunsunuz acaba
   yeni mi diş hekimi oldunuz

 3. osman dedi ki:

  dis doktoru bu kadar az kazaniyorsa o kadar emege yazik. Bit devlet memuru( lise mznu) su an 2700 maas alirken 3-4bin cok komik bir rakam. bir sene daha sinava calisip tip okumak daha mantikli…

 4. ahmet dedi ki:

  yaw ben anestezi teknikeriyim 4000 e yakın alıyorum bu ne saçmalık böyle maaş mı olur.. diş hikimliği o kadar meşakkatli bi meslek ve buna rağmen maaşları böyleyse okumayın daha iyi

 5. Muhammet dedi ki:

  Saçmalık .. bir yıldır diş hekimiyim imamla ayni maaşı alıyorum..

BİR YORUM YAZ