Diyetisyen Maaşları, Beslenme ve Diyetetik Uzmanı

Diyetisyen Maaşları, Beslenme ve Diyetetik Uzmanı

Diyetisyen Maaşları 2017,Kilo sorunu ülkemizde yaygınlaşmaya başlayıp bir çok kişinin kilo problemleri yüzünden hastanelere başvurduğu söylenmektedir. Hastanelerde kilo problemlerine çare aramak yorucu bir okadar da sıkıntılı olacaktır. Kendi kendinize bulabileceğiniz çözüm ise sağlıksız beslenme ve doğru yapılmayan spor olacaktır. Bu durumda yapabileceğiniz en doğru davranış bir diyetisyene başvurmak olacaktır.

diyet-maaslari-2016

Beslenme ve Diyetetik Maaşları

Halk arasında diyetisyenlerin çok para aldığı ve sadece parası olan insanların gidebileceği konuşulmaktadır. Ülkemizde obezitenin yaygınlaştığını varsayarak diyetisyenlerin çok iyi gelir sağladıkları ve önü açık bir meslek olduğunu söyleyebiliriz.
diyetetik-maaslari


Diyetisyen maaşları seans başına aldıkları paraya göre hesap edecek olursak eğer, ortalama 4.000 – 20.000 TL arası aylık gelir sağlamaktadırlar. Bu miktar ünlü ya da çok başarılı diye nam salmış diyetisyen ise daha da artmaktadır. Bir diyetisyenin hastanede çalışıyor olması söz konusu ise sabit bir maaş ve hasta başına aldığı para demektir. Bu durum nedeniyle diyetisyenler hastanelere atanmak istemektedirler. Durum böyle olunca diyetisyen maaşaları az önce belirttiğimiz miktarın iki katı kadar olmaktadır.

beslenme-uzmani

Devlette Çalışan Diyetisyenler Yılda 2 defa Ocak ve Temmuz ayında zam almaktadırlar, 2017 Ocak zammı ile birlikte belirlenen yukarda yazdığımız rakamlar, 2017 yılının Temmuz ayında yine Memur Maaşlarına gelen zam Diyetisyenlerede gelecektir. Sayfa her zam döneminde güncel kalacaktır, daha net bilgilere sahip olan kişiler sayfaya yorum bırakarak bilgilendirme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ayşe dedi ki:

  Diyetisyen Maaşları ile Beslenme ve Diyetetik maaşları arasındaki fark nedir acaba.

 2. mustafa dedi ki:

  diyetisyen demek =beslenme ve diyetetik bölümü mezunu demek zaten diyetiyen ayrı beslenme ve diyetetik ayrı dıye bısey yok , ayrıyeten maaş bilgileri hakkında verilen bılgıler de tamamen sallanmıs

  1. mustafa dedi ki:

   peki ya nekadardan başlıyor devletteki maaşlar

  2. mustafa dedi ki:

   peki ya nekadardan başlıyor devletteki maaşlar nelerdir

 3. burcu dedi ki:

  Şuan devlet maaşı 3.000₺ dir. Özel bir kurumda olursa seanstan seansa değişebilmektedir.

 4. İrem dedi ki:

  AAbim 1.5 senedir devlet hastenesinde diyetisyen 4.869 tl net maaşı var

BİR YORUM YAZ