Doktor Maaşları Ne Kadar

Doktor Maaşları Ne Kadar

Doktor maaşları 2016, Doktor denilince hepimizin aklına öncelikle doktorların çok kazandıkları gelir. Ancak bu durum akla gelinenin askine çok farklıdır. Her doktor branşına göre farklı maaş almaktadır. Mesela devlet hastanelerinde çalışan pratisyen hekimler ortalama 3,500TL maaş almaktadırlar. Aile doktorları Türkiye ortalamasına göre çok iyi diyebileceğimiz kadar iyi kazanmalarına rağmen kendileri açısından az bulunmaktadır.

doktor-maaslari-2016

Göz doktoru, kulak burun boğaz uzmanı ve bunun gibi bir branş üzerine ihtisas yapmış olan doktorlar ya da cerrahlarlar, ameliyatla birlikle ortalama 7,000 – 10,000TL maaş almaktadırlar. Pratisyen hekimin yalnızca muayene karşılığında aldığı bu para bizim açımızdan doğal olarak fazla.


Özel hastanelerde çalışan doktorlar doğal olarak daha fazla maaş almaktadırlar. Alınan maaşlar çalıştıkları şehirlere göre de değişebiliyor. Mesela, İstanbul ve Ankara’da iyi doktorlar ayda yaklaşık 20,000 TL almaktadırlar.

Doktor maaşları 2016 yılında 141TL zam almıştır. Doktorlar aynı zamanda eş, çocuk ve döner sermaye üzerinden de para almaktadırlar.

Doktor-maaslari-2016

Doktor maaşları 2016 yılı 3,500TL olup, yeni yılda 141TL zam almıştır. Almış oldukları zam Türkiye ekonomisine oranla çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Temmuz Ayındaki Zam Oranlarının yine %3lük bir zam dilimi olduğunu düşünüyoruz, Güncelleme olduğunda bu sayfa altında Doktor Maaşlarına Yer Vereceğiz.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler net rakamlara yer verilmiş.

  2. atıf dedi ki:

    1 dördü uzman doktorum maaşım 2880

BİR YORUM YAZ