Eczacı Maaşları Ne Kadar

Eczacı Maaşları Ne Kadar

Eczacı Maaşları 2017,Hasta olduğumuz zaman ilaçları almak için Eczaneye gideriz. Peki sadece ilaç almış olduğumuz Eczane de çalışan insanlar kimdir? Herhangi bir eğitimi var mı? Ne kadar maaş alıyorlar? Ne gibi yerlerden geçiyorlar? Hiç düşündünüz mü?

eczaci-maasi

Eczacı Nasıl Olunur

Eczacılar, 5 yıllık lisans eğitimini bitirdikten sonra profesyonel olarak mesleğine atanmayı bekleyebilir. İlaçların üretimi, satımı ve kontrolü hakkında bilgi sahibi olan ve bu işi yapan kişiler zorlu bir eğitim sürecinden geçer.  2017 yılında yapılan son açıklamalarda ise Eczacıların güncel maaş rakamı belli oldu. Söz konusu meslekte görevli olan kişilerin 2016 – 2017 Zamlı maaşları 2631 lira olarak belirlendi.  Tabii bu devlet tarafından verilen bir maaş olup isteyen Eczacılar kendi işletmelerini açıp işletebilirler.


eczaci-maaslari-2016

Eczacı Maaşları Tekniker Olarak çalışanların ise 2650 TL olarak 2017 Ocak Zammı ile belirlenmiştir. Kendi Eczanelerini açanların ise bulundukları konum hastane yakınlığına göre değişiklik göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Antropolog Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Duygu dedi ki:

    Tekniker, eczacidan daha fazla mi para aliyor yani? Bu site biraz sacmaliyor bence.. eczaci maasi tipki dis hekimi gibi pek yuksek degil ama bu kadar az da degil..

BİR YORUM YAZ