Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları Ne Kadar

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları Ne Kadar

Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları,Elektrik-elektronik mühendisliği iş açısından ömrü tükenmeyecek meslekler arasıda yer almaktadır. Aynı zamanda çokça tercih edilen meslekler arasında da yer almaktadır. Elektrik, elektronikle ilgili tüm mühendislik disiplinlerinin genel adıdır.

ÖSYM’nin yaptığı LGS ve TGS Sınavların sonucunda, Türkiye’de başarılı olan öğrencilerin genelde tercih ettiği bir meslek olan mühendislik Maaş olarak ve konum olarakda tercih edildiğinden ve mühendislik dallarının ayrılışına göre Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşlarını ele almaya karar verdik.

Yeni Mezun Olan Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları Asgari ücretin biraz üstünde 1500 TL civarlarındadır. Bu rakamlar edindiği tecrübe ve çalıştığı şirketin konumuna göre değişecektir.


teknisyen-maaslari-ne-kadar

Özel Sektör’deki zam oranları az evvel dediğimiz gibi Elektrik Elektronik Mühendisinin Tecrübesine ve çalıştığı şirkete göre değişmektedir. 4-5 Yıllık tecrübe edinmiş bir Mühendis Maaşları ise 2600 ile 4000 TL arasında değişmektedir.

Elektrik Teknikeri Maaşları 2016 Yılında Elektrik Mühendisi Maaşlarına nazaran biraz daha azdır Bu rakamlar 2000 TL ile 2800 TL arasında tecrübe ve çalıştığı şirketteki konumuna göre değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. burak dedi ki:

    yeni mezuna 1500 verilmesi çok saçma bence ,bence en az 2000 2500 verilmesi lazım o kadar sene boşuna mı kafa patlatıyo millet !!!

BİR YORUM YAZ