Ftr Maaşları Ne Kadar

Ftr Maaşları Ne Kadar

FTR Maaşları (Fizyoterapist), gerek yaşlılıktan dolayı gerekse herhangi bir yaralanmadan dolayı oluşan hareket bozukluğunu veya herhangi bir fiziksel sorunu çözen kişilere verilen addır. Diğer meslekler gibi mu meslekte de devlette memur olarak çalışabiliyorsunuz. Günümüzde doktorlar gibi bir mertebeye sahip olan Fizyorapistler haraket bozukluğu, fiziksel sorunlar ve ağrılarımızı çok rahat bir şekilde çözmektedir.

ftr-maasi-2016
FTR ünvanına sahip olan kişiler atanmalarından sonra devletin belirli bir yerinde işe başlayıp başlangıç olarak 2200 ile 3000 lira arasında maaş almaktadır. Kariyeri boyunca bu sayı sabit kalmayıp her yıl değişim gösterecek bununla beraber devlette bulunan birçok şeylerden de ayrıcalıklı olarak kullanabilecektir. Fizyoterapist Maaşları, lisansını alan kişiler devlet kurumlarına çalışmayıp kendi özel işletmelerini açabilir veya özel şirkette de çalışabilirler.


ftr-maasi

2016 Yılı Ftr Maaşları Ocak Zammı olarak aldıkları zam oranı %3’dür ve 2650 TL olarak 2016 Maaşları belirlenmiştir. Memur Maaşları alan FTR’ler Evli ve eşi çalışmayan Aile yardım ücreti ve çocuk yardım ücreti gibi ek ücretlerde alabilmektedir.

Fizyoterapist Maaşları

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ