Gardiyan Maaşları İKM Maaşları Ne Kadar

Gardiyan Maaşları İKM Maaşları Ne Kadar

Gardiyan maaşları ile alakalı son güncellemelerden sizlerde haberdar olabilirsiniz. Devlet kurumlarında yer alan Gardiyanların açıklamasını yapmak gerekirse Ceza evinde bulunan düzeni sağlayan kişi olarak adlandırabiliriz. Yılda 2 Defa Zam Alan Gardiyanlar Ocak ve Şubay Ayında %3lük Zam Diliminden her zam döneminde 657 Sayılı Devlet Memur Maaşları statüsünde yararlanırlar.
 
Son zamanlarda ise çoğunlukla sorulan sorulardan bir kaçı ise gardiyan kpss soruları zorluk derecesi, gardiyan maaşları, 2017 gardiyan alım tarihleri oldu.  Bunlarla beraber mesai saatleri, gardiyan nöbetleri ile alakalı sorularınıza da bu makale üzerinden bilgi sahibi olmak mümkün.. 


Gardiyan İKM Memuru Nasıl Olunur 

Gardiyan olabilmek için, Gardiyanlık sınavlarına girmeniz gerekmektedir. Bu sınavlara ise KPSS üzerinden yapacağınız puanlar ile girebilirsiniz. Gardiyanlık sınavına girmeniz için ise en az lise mezunu olmanız şart. Sınavda yeterli baraj puanını geçtikten sonra devlet üzerinden atamalarınız olacaktır. Gardiyanlıkta ailenize göre de sizlere yardım yapılmaktadır. 
 
Gardiyan maaşları sorusuna bakıldığında herkesin kafası çok karışık ancak devlet tarafından yapılan açıklama da Bekar Gardiyanlar için aylık maaş 2540 TL Evli Gardiyanlar için aylık maaş 2540 + 201 Türk Lirası Aile ücreti eğer evli olan Gardiyanın çocuğu veya çocukları varsa her çocuk başına +50 Türk Lirası ek ücret tahsil etmektedir.  Aileye yapılan 201 TL lik yardım ise eğer aile eşi çalışmıyorsa yapılmaktadır aksi taktirde 201 TL lik aile ücreti verilmemektedir. gardiyan-maaslari-2016

Gardiyan Atamaları Ne Zaman
 
Gardiyan atamalarına bakıldığında ise söz konusu atamalar Adalet bakanlığı tarafından Aralık ve Ocak ayında yapılmaktadır.  Yukarıda belirtmiş olduğumuz ücret bilgileri lise mezunlarına göre uyarlanmış olup 2 yıllık üniversite okuyan Gardiyanlar  +0 TL fazla almaktadır.  Eğer 4 yıllık üniversite okuduğu söz konusu ise ücret +90 TL olur.

Bir önceki yazımız olan Antropolog Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Mustafa can dedi ki:

  ben 2 yıllık bankacılık okusam daha sonra gardiyanlığa baş vurabilirmiyim lütfen yardımcı olun

 2. Mustafa can dedi ki:

  ben 2 yıllık bankacılık okuduktan sonra infaz koruma memurluğuna girebilirmiyim ve girebilmenin şartları nelerdir yardımcı olun

 3. merve dedi ki:

  tabi girebilirsin

  1. ilhan dedi ki:

   ben gardıyan olmak cok ıstıyom

 4. ilhan dedi ki:

  gardiyan olmak ıstıyom destek ve yardım 8 sınıfı okuyom seneye lise 1

 5. ilhan dedi ki:

  rakabaım bie gardiyan ilo facede ısetk atın yardımcı olurmusunuzz

 6. Başak dedi ki:

  Kpss puanı bence çok yüksek ama bende istiyorum bu ay giricem sınava hepimizin hakkında hayırlısı

 7. özkaN dedi ki:

  kpps 70 söyleniyor ama en az 76 almanız gerek hatta bazı yerler de 82 oluyor yani o kadar kolay değil tabi mülakat var bunun sonunda yani lise önlisans ve lisans başvurabilir arkadaşlar.

 8. Osman dedi ki:

  Posta hizmetleri mezunuyum gardiyan olabilirmiyim

 9. BORİS dedi ki:

  İKM ESKİDEN 70 PUANA KADAR DÜŞERDİ FAKAT SON YILLARDA YAPILAN İYİLEŞTİRMELERDEN DOLAYI MAAŞIN ARTMASI VS BU MESLEĞİE GİRMEYİ ÇOK ZORLAŞTIRDI 3 AYLIK İKM YİM MAAŞ 2650 KADROLU ÇALIŞMA SAATİ 4 LÜ VARDİYA 12-24 12-48 MESLEK ÇOK İYİ HİÇBİR ZORLUĞU YOK TEK SIKINTISI POLİS GİBİ ÖLÜMLE DANS EDİYORSUNUZ HER TÜRKÜ PSİKO MANYAK İLE UĞRAŞIYORSUNUZ. . 80 TABAN PUANA KADAR İKM OLABİLİRSİNİZ AŞAĞISI ARTIK KURTARMIYOR

BİR YORUM YAZ