Hava Kuvvetleri Astsubay Maaşları

Hava Kuvvetleri Astsubay Maaşları

 

Hava Astsubay Maaşları 2016 yılı için Ocak ayı ve Temmuz ayı zamları ile beraber eklenerek hesaplanmıştır. 2016 yılında memur zam oranı % 3+% 3 toplam % 6, Hava Astsubayları için uçuş yapan personele uçuş tazminatı, eş çalışmayan durumda olanlara aile yardımı ve varsa çocuk yardımı almaktadır.

Hava Kuvvetlerinde maaşlar rütbelere göre değişmektedirler. Astsubaylar içinde en yüksek rütbeden başlayarak Astsubay Kıdemli Kademeli Başçavuş 3.550 TL, Astsubay Kıdemli Başçavuş 3.350 TL, Astsubay Kıdemli Kademeli Üstçavuş 3.050TL, Astsubay Kıdemli Üstçavuş 2.970 TL, Astsubay Üstçavuş 2.830 TL, Astsubay Kıdemli Çavuş 2.750 TL ve Astsubay Çavuş 2.640 TL arasında maaş almaktadırlar.


Yukarıda belirtilen Astubay maaşları na ilave olarak alınan tazminatlarda mevcuttur. Örneğin paraşüt tazminatı alan bir Hava Astsubay Üstçavuş ek olarak 3.150 TL maaş almaktadır. Aile yardımı 177.30 TL eşi çalışmayan Astsubaylar alır.

Hava Astsubay olmak için Hava Kuvvetleri Komutanlığının üniversite puanına göre alım yaptığı resmi internet sitesinde tarihleri açıklanmıştır. Hava Astsubay maaşları, Kara Kuvvetlerinde görev yapan Astsubaylardan farklıdır. Ohal bölgesinde görev yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli Astsubaylar 1.200 TL fazla maaş alırlar. Jandarma Genel Komutanlığında görevli Astsubaylar ise asayiş tazminatı alırlar.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Astsubay olarak görev yapan personellerin maaşlarına ilave tazminat olmasa ülkemiz şartlarında ve görev yaptıkları yerlere bakılarak durumlarının vahim oldukları gözlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Subay Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yılmaz dedi ki:

    Yazık bu astsubaylara adamları herseye koştur sonrada verdiğin paraya bak devlet baba senin tsk nın bel kemiği astsubaylar öz babamisin üvey babamı

BİR YORUM YAZ