Hemşire Maaşları ve Ebe Maaşları

Hemşire Maaşları ve Ebe Maaşları

Hemşire Maaşları 2016,Hastanelerde doktorlardan çok, aktif ve sıkı çalışan hemşireler, hastaların sağlıkları açısından büyük rol oynamaktadır. Aldıkları maaş bazı hemşireleri memnun etsede bazılarını etmemektedir. Hemşirelerin net olarak aldığı maaş 2,654 TL’dir. Memur Maaşları Türkiye standartlarına göre iyi maaş aldıkları söylenebilir. Hemşireler kaldıkları nöbet başına da para almaktadırlar. Bu durumda maaşları bir miktar artmış olmaktadır.

hemsire-maaslari

Hemşire maaşları 2016 yılında 80 TL artış göstermiş. Bunun sebeplerinden biri de enflasyondur. Aynı zamanda 0-6 yaş arası çocuğu olan hemşirelere enflasyon artış oranlarına bağlı olarak devlet çocuk parası da vermektedir. Çocuk parası 0-6 yaş grubu için 45 TL yardım parası verilirken diğer yaş grupları için 21 TL olarak yardım parası verilmektedir. Verilen para miktarından anlayacağımız üzere çocuklar büyüdükçe miktar da aynı oranda azalmaktadır.


hemsire-maaslari-2016

2016-hemsire-maaslari

Hemşire maaşları 2016 Ocak ayında zamlanmış olup, sonraki maaş zammı Temmuz ayında olacaktır. Maaş zamları genellikle Ocak ve Temmuz aylarında olduğu için, devlet memurları bu ayları sabırsızlıkla beklemektedir. Alacakları 100 – 150 TL’lik zam oranı sayesinde durumları biraz da olsa rahatlatacaktır.
Hemşire maaşları 2016 yılında da benzer oranlarda zamlanacak, enflasyonun artması durumunda da zam veren devlet düşmesi halinde zam oranı daha da düşecektir.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. trabzonlu dedi ki:

    24 yıllık lisans mezunu 1in 4 ebeyim 2000 tl maaş alıyorum o 2650 alanlar nerde oraya tayin yaptıracağım. sabit döner sermayeyi söylüyorsanız emekli olunca hiç ortada yok.Hiç bir lisans mezununun sağlıkçılar gibi saçma maaşı yok .

  2. asgari ücretlinin sesi dedi ki:

    Yalanı ıza gıran girsin yata yata deli para alıyonuz yok daha ne istiyonuz

BİR YORUM YAZ