Hostes Maaşları Ne Kadar

Hostes Maaşları Ne Kadar

Hostes Maaşları,Uçaklarda en önemli personellerden biri olan hostestlerin değeri bir pilot kadar vardır, En önemli noktaları genelde güzel olmalarıdır 🙂 ve yolcular için güvenli bir şekilde uçuşlarını bitirmeleri için yardımcı oldukları konulardır. Hostest Maaşları yaptıkları işin zorluğunun göründüğü gibi aldıkları maaş buna oranla çok fazladır.

 

Hostes Maaşları

Hostes Maaşları 2016 yılında pek fazla bir artış göstermemiştir, bu genelde çalıştıkları kuruma göre değişiklik göstermektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus ve Onur air gibi kurumlarda çalışan hosteslerin maaşları 3750 TL ile 4000 TL arasında değişiklik göstermektedr


Hostest Maaşları artışı hem kurumun gelişimine göre hemde hosteslerin kendi performanslarına göre değişiklik göstermektedir. Tüm Hava Yolları şirketlerinde hostest maaşları farklıdır. Hostes 657 sayılı devlet memuru statüsünde olmadığı için Ocak ve Temmuz zam dilimlerinden yararlanmamaktadır ayrıca evli ve çocuklu olmasınında pek bi önemi yoktur aldıkları maaşa.

hostes-maaslari-2016

Diğer Hava Yolu şirketlerindfe 2800 ila 3250 TL arasında değişiklik gösterebilir, En çok Maaş alan hostesler THY şirketinde çalışır. Bu maaşlarının farklılık gösterme nedenleri tecrübesi çalıştığı yıl ve kaç dil bildiği ile alakalı bir durumdur. Hostesler hakkında bilmemiz gereken eksik bilgi verdiğimiz noktalarda yorum kısmından bizlere ulaşarak daha net bilgiler vermemizi sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ