İç Mimar Maaşları Ne Kadar

İç Mimar Maaşları Ne Kadar

İç Mimar Maaşları 2016,İç mimarlık mesleği mimarlık bölümünün bir dalı olarak belirlenmiştir. Mimarlık dallarından en önemlisi olan İç mimarlıkta hem matematiksel hem de grafiksel düşünmeniz gerekmektedir. Her iki tarafı da yüksek olarak ayarladığınız zaman profesyonel bir iç mimar olabilirsiniz.

ic-mimar-maasi

İç mimar olabilmek için Üniversitenin iç mimarlık bölümünü  düzenli bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir. Bu meslekte kamu sektörünün yanı sıra özel sektörlerde daha fazla alım olmalıdır ki yine özel sektördeki maaşlar devletlere göre daha yüksektir. Devlet bünyesinde çalışmak isteyen bir iç mimar öncelikle KPSS sınavında gerekli puanı yapması gerekmektedir. Gerekli puanı yaptıktan sonra ise devlet kurumunda çalışabilir. Devlet kurumunda çalışan iç mimarlar asgari maaşın biraz üstünde maaş almaktadır. Ancak özel sektörde çalışan iç mimarlar bu maaşın 2 katını alırlar.


ic-mimar-maaslari-2016

İç Mimar Maaşları 2016

Çalıştıkları yere göre farklılık gösteren maaşlar ortalama 2500 ile 10000 TL arasında değişmektedir. Ünlü bir iç mimarın kazancı maaş olarak değilde kendi bünyesinde iş potansiyeline göre değişmektedir.

İç Mimar Maaşları detaylıca Mimar Maaşları sayfasında yer verildi daha fazla bilgiye ulaşabilmek için lütfen sayfayı ziyaret ediniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. asya dedi ki:

    2. sayfa çok guzel

  2. defne dedi ki:

    Teşekkürler

  3. Selin dedi ki:

    Merhaba ben iç mimarlık ve çevre tasarımı okuyacam inşaallah..ilerde hangi tür şirketlerde çalışabilirim mesela bir inşaat mühendisinin şirketinde çalışabilir miyim?

BİR YORUM YAZ