İmam Maaşları Ne Kadar

İmam Maaşları Ne Kadar

İmam Maaşları 2017 yılında Ocak ve Temmuz ayındada zam alacaktır, 657 Sayılı Devlet Memuru sayılan imamlar, Müezzin Maaşları, Vaiz Maaşları ve Müftü Maaşları ve diğer din görevlilerinin maaşlarıda aynı zam oranlarıyla artış göstermiştir. İmamlarda diğer memurlar gibi %3 zam oranından faydalanmaktadır lakin diğer memurlara oranla daha düşük maaş almaktadır tabi çalıştığı yıla göre değişiklik göstermektedir.

İmam Maaşları 2017 yılı Ocak zammı ile birlikte ne kadar olduğunu söyleyelim, Ocak ayında aldıkları zam ile birlikte yeni imam olan maaşı ise 2300 TL olarak başlamaktadır. Çalışma yılı fazla olan İmam Maaşları ise 2750 TL civarında maaş almaktadırlar.


imam-maaslari-2016

İmam Maaşları 2017 yılında aldıkları zamlarla birlikte artış gösterdiği gibi düzenli olarak aldıkları farklı tazminatlarda vardır 657 sayılı devlet memurlarının aldığı tazminatların aynısıdır. Evli bir imamın maaşına aile yardımı eşi çalışmadığı durumlarda bu tazminatı alabilirler 201 TL. Evli ve Çocuğu olan bir imamın maaşına ilave olarak 46,63 TL gibi bir tutar ilave edilmektedir.

Diğer dün görevlilerinin maaşlarına farklı sayfalarda yer vereceğiz imamlar hakkında daha detaylı bilgi vermek ve almak için yorum kısmından bize yorum bırakarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ