İnfaz Koruma Memuru Maaşları Ne Kadar

İnfaz Koruma Memuru Maaşları Ne Kadar

İnfaz Koruma Memuru Maaşları 2017, Türkiye de pek bilinmese de gündemde yerini alan mesleklerinden biri de İnfaz koruma Memuru oldu. Ocak ve Temmuz aylarında yapılan güncellemeler sonucunda İnfaz koruma memuru maaşları ile alakalı güncellemeler yaşandı.  Eskiden Gardiyan olarak da bilinen bu meslek yeni adı ile İnfaz Koruma Memuru olarak değiştirildi.

İnfaz Koruma Memuru Nasıl Olunur

infaz-koruma-memuru-maaslarİ
Bu meslek üzerinde de çocuk, evli ve eğitim durumu faktörü yer almaktadır. Söz konusu meslek ile alakalı bir bölümden mezun olduğunuzda sizlerde İnfaz koruma memuru için 1 adım öne geçmiş olabilirsiniz. İnfaz koruma memuru olabilmek için kamu personeli sınavından en az 60 puan yapmanız gerekmektedir.  Bununla beraber Fiziksel olarak da seçim bulunmaktadır. Erkek adaylar için 1,75 cm boy oranı bayan adaylarının ise 1,68 boy oranınız olması gerekmektedir. Bununla beraber yeni çıkan yasa ile yaşınızın 27 yaşından küçük olması gerekmektedir.


İnfaz Koruma Memuru Maaşları 2017

Rütbe atlama olarak adlandırmış olduğumuz bu meslekte 7. Yılınızdan sonra İç işleri bakanlığına bağlı olarak polis teşkilatına silahlı olarak geçiş yapabilecektir.  Genellikle Türkiye de meslek seçimi yapılmadan önce maaşa bakılmaktadır.  İnfaz koruma memurlarının almış olduğu taban maaş ise 2540 TL olup primler, evlilik, çocuğunuzun olması bu maaşı 2700 e kadar çıkartılmaktadır. Bu meslekte düz lise mezunları vardiyalı olarak çalışmakta olup lisans mezunları ise 08:00 – 17:00 aralarında çalışmaktadır.

İNFAZ KORUMA MEMURLARI NE YAPAR?

ikm-maaslari Diğer bir adı ile Gardiyan olan İnfaz Koruma memurları cezaevlerinde bulunan düzeni sağlamaktadırlar. Herhangi bir sorun, dış iletişim ve diğer işlemleri İnfaz korumam memurları sağlamaktadırlar.  Mesai saatleri ise düz lise mezunlarında vardiyalı olarak çalışılmakta olup lisan mezunları ise 08:00 ile 17:00 saatleri arasında çalışmaktadırlar.  Yapmış olduğunuz meslekte ise ne kadar çok yıllanır ve deneyim yaşarsanız maaşınız da yükselmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. sınemketecı dedi ki:

  bedava calışıp mahkum olan sefıller devamlı strese gırıp hallerini kimse sormayan garıpler

 2. ersin80 dedi ki:

  Ne güzel atmışsınız kafadan keşke biraz araştırıp öyle yapsaydiniz bu haberi

 3. Erkan dedi ki:

  Haber ve bilgiler çoğunluk ile yanlış ..bekarım lisans mezunuyum .. 2700 tl maaş alıyorum. . 6. Yılım doldu … Bazı kurumlarda lojman hakkı da var . Servis ve yemek de ücretsiz. .. 3400-3500 tl Ye gelmiş oluyor …

  1. meryem dedi ki:

   Erkan bey ben gardiyan olmak istyrm hiç bir bilgim yok bilgiler hep yanlış netteki yardımcı olabilirmisnz

  2. meryem dedi ki:

   Erkan bey ben gardiyan olmak istyrm hiç bir bilgim yok bilgiler hep yanlış netteki yardımcı olabilirmisnz

 4. Seval Demirkaya dedi ki:

  Birini tuttursak birinden sınıfta kalıyoruz.

BİR YORUM YAZ