İşletmeci Maaşları Ne Kadar

İşletmeci Maaşları Ne Kadar

İşletmeci Maaşları 2016,Öncelikle işletmeci nasıl olunur? İşletmeci mezunu Ne iş Yapar? İşletmeci denince akla ne gelir? gibi soruların cevaplarını bulmak gerekmektedir. İşletmeci olmak demek fakültelerin işletme bölümünden mezun olmak demektir.  Bunlar örgün eğitim veren 4 yıllık üniversiteler ile açık öğretim fakültelerinin işletme fakültelerinin işletme bölümleridir. Bir de Turizm ve Otel İşletmeciliği tarzı farklı işletme bölümleri de vardır. Sadece 4 yıllık değil, 2 yıllık ön lisans programları kapsamında işletmecilik bölümü mezunları da işletmeci ünvanı alırlar ve işletmeci olmuş sayılırlar.

isletmeci-maaslari-2016

İşletmeci Maaşları Ne Kadar

İşletmeci ünvanını almak kolaydır fakat işletmeci olarak çalışmak sanıldığı kadar kolay değildir. 2 yıllık ön lisans programları, 4 yıllık örgün eğitim mezunları veya 4 yıllık açık öğretim kapsamında da işletmecilik bölümü mezunları  için en büyük iş bulma imkanı KPSS sınavlarıdır. Kamu personeli sınavlarına girerek belirli bir puan alarak kamuda meslek sahibi olarak çalışabilmektedirler.


isletmeci-nasil-olunur

İşletmeci maaşları en düşük memur maaşından uzman maaşına kadar değişiklik göstermektedir. İşletme mezunları kpss A-grubu ile alan derslerinden girecekleri sınav ile 4000tl – 5000tl arası maaş alarak uzman olarak görev alabilmektedir.. İşletme mezunları B-grubu kpss ile düz memur ya da 4001 alımlarına başvuru yaparak 2400 tl 3200tl arası maaş ile de göreve başlayabilmektedirler. Çalıştıkları seneye ve tecrübeye dil puanlarını , yüksek lisans vs.. gibi kriterler eklendiği taktirde maaşlarını daha da artabilmektedir. İşletme mezunları A-grubu kpss ile alan derslerinden girecekleri sınav ile uzman yardımcılığı ünvanı ve ardından uzmanlığa kadar yükselebilmektedir. Bununla birlikte maaşları da artmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ