İstifa Eden Askeri Personelin Açıktan Atanması

İstifa Eden Askeri Personelin Açıktan Atanması

İstifa Eden Askeri Personelin Açıktan Atanması,Bir askerin görevini terk etmek ve bırakmak istemesi doğal şartlarda çok uygun görülmese ve bu durum sıcak karşılanmasa da yaralanma, kalıcı hasar görme ya da psikolojik buhran gibi sebeplere bağlı olarak görevinden istifa etmiş, sonrasında ise iyileşerek ya da pişman olarak görevine tekrar geri dönmek isteyen askeri personel için artık ikinci bir şans vardır.

Bir diğer neden ise kurumlar arasında geçiş fırsatı artık tanınmadığı için kişiler çalıştıkları yerlerden farklı bir kuruma müracaat etmek istediklerinde istifa etmek zorunda kalıyorlar. Değişen pek bir şey yok. Atanma ve başvuru süreci her iki grup için de aynı olarak işliyor. Öncelikle istifa eden askeri personelin açıktan atanması için ayrıldığı yerdeki pozisyonundan daha yüksek bir pozisyonda çalışmaya başlayamayacağını kabul etmesi gerekiyor. Aynı seviye ya da daha düşük statüdeki bir pozisyon için açıkta olan, personel ihtiyacı olan kurumların ve alanların ise kişinin kendisi tarafından araştırılıp tespit edilerek başvuru yapılması gerekiyor.


  1. kanunun 92. maddesi ile sizlere verilen hak doğrultusunda önceki çalıştığınız ise denk bir işe geçiş yaptığınız takdirde maaşınızda ve ileride alacağınız emeklilik tazminatınızda herhangi bir değişiklik olmadan, düzeniniz bozulmadan kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ancak bunun biraz suistimale açık bir durum olduğunu belirtmekte fayda var. İşe alımlar kurum ve kişi arasındaki ikili görüşmeler sonucu yapıldığı için yerinizi garantilemeden işinizden ayrılmanızı pek tavsiye etmeyiz.

 

 

Bir önceki yazımız olan EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ