İtfaiye Eri Maaşları Ne Kadar

İtfaiye Eri Maaşları Ne Kadar

İtfaiye Maaşları 2017 Ocak Zammı ile birlikte diğer memurların aldığı zam oranı gibi artış göstermiştir. İtfaiye Maaşları Belediyeler tarafından verildiği için her il ve ilçedeki itfaiyelerin maaşı değişiklik gösterebilir.

İtfaiye Maaşları 2017 Ocak ayında aldıkları %3lük zam oranı ile birlikte en düşük tutardan başlayarak 2900 TL ile 4000 TL olarak belirlenmiştir. Zabıta Maaşları ile aynı oranda belirlenmektedir, İtfaiyeciler Zabıta Memuru maaşlarının aldığından biraz daha fazla alabilirler.

Bu Maaşların Belirttiğimiz gibi Belediyelere göre değişiklik göstermesinin en büyük nedenlerinden biri Sosyal denge tazminatı, Sendika, Yemek ücretleri ve İtfaiyecilerin aldığı yol ücretleri Büyük şehir’lerde yol ücreti almaktadır’lar 200 TL civarı. 600 TL civarındada Yemek yardımı almaktadır, Ticket, Sodexo ve Multinet gibi şirketlerin kartı aracılığı ile harcama yapmaktadırlar.

itfaiye-eri-maaslari-2016


İtfaiye Maaşları 2017 Ocak zammı ile aldıkları bu turarlar %3lük zam dilimiyle bu rakamlara ulaşmıştır, 657 sayılı devlet statüsünde çalışan itfaiyeciler Yılda 2 defa Ocak ve Temmuz ayında zam almaktadırlar genellikle %3 olan zam oranları pek değişiklik göstermez.

Evli ve eşi çalışmayan bir itfaiye eri maaşlarına ilave olarak aile yardımı tazminatı alırlar ve aile yardımı tazminatıda her zam döneminde artış gösterir, 2017 Ocak Ayında aile yardım bildirimi 201 TL olarak belirlenmiş ve çocuğu olan bir itfaiyecinin maaşına ilave 46,63 TL eklenmiştir.

itfaiyeci-maaslari

İtfaiye Maaşları 2017 Temmuz zammı hakkında sayfamızı takip edebilirsiniz ve eksik yada bilgi vemediğimiz kısımlar hakkında bizlere bilgiyi yorum kısmından verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. şerif can dedi ki:

  İtfaiye eri ve itfaiye santralcısı sertifikalarım var iş arıyorum

 2. Şaban dedi ki:

  İtfaiyecilik mesleğine çok ihtiyaç var mı her sene

 3. Bozuyuk11 dedi ki:

  Yangin mudahale ilk yardim ehliyetim elektirik elektronik belgelerim, kalabalik yonetim,forklift ehliyetim ve ogg silahli belgelerim var bu belgelerin faydasini gorebilecegim meslek yada kamu sektorunde bildiginiz bir pozisyon varmi acaba

 4. Bozuyuk11 dedi ki:

  Yangin mudahale ilk yardim ehliyetim elektirik elektronik belgelerim, kalabalik yonetim,forklift ehliyetim ve ogg silahli belgelerim var bu belgelerin faydasini gorebilecegim meslek yada kamu sektorunde bildiginiz bir pozisyon varmi acaba

 5. İbrahim BOZ dedi ki:

  Ben ortaöğretim KPSS den 74,33 puan aldım itfaiye memuru olarak çalışmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

 6. Kerim dedi ki:

  Merhaba KPSS ortaöğretimden 88 puan aldım itfaiyeci olma ihtimalim nedir? Şartlarınelerdir yardımcı olurmusunuz

BİR YORUM YAZ