Jilet İzi olan Polis olabilir mi

Jilet İzi olan Polis olabilir mi

Jilet İzi olan Polis olabilir mi,Polislik mülakatlarının en önemli aşamalarından biri de sağlık testleridir. Vücudunda çeşitli izler bulunanlar elenme riski taşır. Özellikle de jilet izi olan polis olabilir mi sorusu çok net bir şekilde cevaplanabilir. Polis adaylarının sağlık mülakatı kurulundaki psikolog, doktor ve diğer üyeler tarafından değerlendirmesi titizlikle yapılır.


Jilet izi Olan Polis Olabilir mi

Polis adayının kollarında ve ellerinde kendi kendine zarar vermesi nedeniyle oluşmuş herhangi bir iz elenmesi için önemli bir sebeptir. Bu izleri taşıyanlar hakkında psikolojik olarak sağlıklı olmadığına karar verilebilir polislik yaş sınırı da önemli bir etkendir. Kollarında jilet izi bulunan bir adayın bu durumu geçerli bir nedenle açıklaması mümkün olmadığından kurul tarafından elenirler.

jilet-izi-olan-polis-olabilir-mi

Yine bir diğer değerlendirme 5 metreden eşkâl belirleyici olduğu tespit edilen her türlü iz için yapılır. Yönetmelikte bu konu ile ilgili gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı Hakim Alımı 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mert dedi ki:

  Zilet yarasiN benzer 2 tane yaram vucudda oyle cok belirginde deil bi sikinti olurmu

  1. hikmet dedi ki:

   olmaz keko

 2. yigit dedi ki:

  kendin yapmadıysan ve 5 metreden görünmüyorsa sıkıntı olmaz ama kendin yaptıysan izi jilet cam bıçak gibi bir iz ise direk elenirsin. Ayrıca dövme de olmaması lazım.

 3. Hüseyin MUSLUOĞLU dedi ki:

  Ben küçükken toplu iğne ile çizmiştim sadece çizik gibi duruyor faça kadar derinde değil engel olurmu ? Yardımcı olursanız sevinirim

BİR YORUM YAZ