Kaymakam Maaşları Ne Kadar

Kaymakam Maaşları Ne Kadar

Kaymakam Maaşları 2017,Kaymakamlar bulunmuş olduğu ilçenin düzenini sağlayan, devleti ilçe içerisinde temsil eden kişilerdir. İlçenin en yetkili olan kişilerinden biridir. En çok sorulan sorulardan birisi ise kaymakam maaşları nedir? Kaymakamın görevleri nelerdir? Kaymakam olmak için gerekenler? Sorularının cevabını vereceğiz.


kaymakam-maasi-2016

Kaymakam olan birinin görevleri ise şunlardır

1. Valinin denetimi altında hareket etmektedir.
2. Yetkili olduğu ilçe de devlet yasalarının olmasını sağlar.
3. Valinin vermiş olduğu emirleri yerine getirir.
4. Eş güdüm sağlar.
5. Halkın sorunlarını/şikayetlerini dinler ve çözüm yolları üretir.
6. Verilen törenlere başkanlıkta bulunur ve resmi buluşmaları kabul eder.


Bu mesleği seçmek için üst derece de akademik zekaya sahip olmanız gerekmekte olup, sorunları hemen çözebilen, emirlere itaat edebilen kişiler kaymakam olabilir.  Kaymakamlar zaman zaman mesleği ile alakalı seyahat etmesi gerekmektedir.  Kaymakamların çalışma saatleri düzenli olup belli bir ilçede görev yaptıktan sonra başka bir ilçeye atanmaktadırlar.  Çalışma ortamı ise devlet bürolarında olmaktadır.
kaymakam-maasi
Kaymakam maaşlarına bakıldığında ise 2017 yılı Ocak ayında yapılan bir güncelleme ile 5691 TL olmaktadır.  Kaymakam olabilmek diğer mesleklere göre biraz daha zordur.  Kaymakamlar devlet kurumlarına bağlı olduğu için geçmişte hiçbir suça bulaşmamış olması lazım ki en ufak bir suçtan dolayı bile mesleğe girmeme gibi sorunlarla karşılaşabilir.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ