Komiser Maaşları Ne Kadar

Komiser Maaşları Ne Kadar

Komiser Maaşları 2016, Ülkemizi korumakta yükümlü olan Komiserler ile alakalı sorulan sorulardan bir kaçı ise Komiser olmak için gerekenler? Komiser maaşları? Mesai saatleri vs. gibi sorular oldu. Emniyet Teşkilatinin amir alımlarında yer alan Komiserler bazı belli başlı süreçlerden geçmeleri gerekmektedir. Öncelikle Polis akadimisinde alacağınız bir eğitim sonrasında mülakatlara gireceksiniz ve ardından komiser yardımcısı olarak atanmayı bekleyeceksiniz.

Komiser Nasıl Olunur

komiser-maaslari-2016

Atama işlemleriniz tamamlandıktan sonra ise Kariyerinizin devamına göre Komiserliğe doğru adım atmaya başlayabilirsiniz. Güncel olarak açıklanan bazı yeni kuralları da size belirtmek gerekirse artık;


– Lise mezunları Komiser Yardımcısı olamayacak.
– Komiser yardımcılığına giriş için yapılacak sınav ÖSYM & MEB’ de geçecek
– Yazılı sınavlara ek olarak sözlü sınavlarda getirilecek.

 

Komiser Maaşları 2016 Ocak zammındaki %3lük artışla Netleşen rakamlara bakıldığında ise Komiser maaşları net olarak 3.264 TL olarak gösterilmektedir. Ayrıca Evli ve eşi çalışmayan bir Komiser Maaşına Aile yardım ücreti 181 TL 2015 yılında 177 TL olan Aile yardımı ücreti 2016 Ocak ayı ile birlikte 181 TL olarak güncellenmiştir. Çocuk yardımı gibi ek ücretlerde almaktadırlar.

Polis Maaşları

Zabıta Maaşları

Bir önceki yazımız olan Eczacı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ