Lise Mezunu Memur Alımı 2016

Lise Mezunu Memur Alımı 2016

Türkiye’de yaşayan pek çok insan gibi liseden mezun olan kişiler de devlet kurum ve kuruluşlarında memur olabilmek için gerek KPSS olsun gerek açıktan atama olsun yarış halindedirler. Lise mezunu memur alımı 2016 için araştırma yapanların işini kolaylaştıracak bir araştırma yaptık ve elde ettiğimiz tüm sonuçları sizin için hazırladık.

Lise Mezunu Memur Nasıl Olunur?

Liseden mezun olan herkes memur olabilir. Bunun için öncelikle Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girmeleri gerekmektedir. Hatta lise son sınıfta okuyan kişiler de liseliler için her iki yılda bir düzenlenen KPSS’ye katılabilirler.

KPSS’de iyi bir puan elde edenler çok vakit kaybetmeden memur olarak atanabilirler. Daha az puan alanlar ise 2 yıl boyunca geçerli olacak puanları ile tüm lise mezunu memur alımı 2016 atamalarını beklemelidirler. Merkezi memur atamalarının dışında çok sayıda kurum ve kuruluş kendi duyuru ve ilanları ile memur almaktadırlar. Bu memur alım duyurularını iyi takip etmeleri gerekmektedir. Sitemiz üzerinde devamlı güncellenen lise mezunu memur alım haberlerini takip ettiklerinde hiçbir memur alım ilanını kaçırmamış olurlar.


Lise Mezunu Memur Alan Kamu Kurumları

  • Dışişleri Bakanlığı liselerden mezun olmak şartıyla memur alacak.
  • Pamukkale Üniversitesi lise mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı lise mezunlarının da aralarında olduğu toplam beş bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Lise mezunlarının imam hatip liselerinden mezun olmaları gerekmektedir.
  • Gümrük ve Ticaret Bakanlığı lise mezunu kişilerin de yer aldığı personel alacağını duyurdu. Toplam kırk iki personel alacak olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, alacağı personellerin en az lise mezunu olması koşulunu koymuştur.
  • Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), yaptığı duyuru ile havaalanlarında görevlendirmek için merkezi atama ile personel alacağını açıkladı.
  • Et ve Süt Kurumu da işçi statüsünde çalışmak üzere lise mezunu kamu işçisi alacağını ilan etti.

Burada yer alan lise mezunu memur alımı 2016 ilanları yalnızca bir kısmını ifade eder. Sitemizde hemen hemen her gün bir kamu kurumunun lise mezunlarına yönelik personel ve içi alımı duyuruları yayınlanmakta ve işe nasıl başvurulacağı, ne gibi şartlar arandığı ve istenen belgeler konusunda bilgi vermekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı Hakim Alımı 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. meltem baydar dedi ki:

    Lise mezunu olup ekpss ye giren kişilerde. Yararlanabiliyorlar mu?

BİR YORUM YAZ