Muhasebeci Maaşları Ne Kadar

Muhasebeci Maaşları Ne Kadar

Muhasebeci Maaşları 2016, Yeri geldiğinde devlet kurumlarında yeri geldiğinde de özel sektörlerde çalışan pek bir ayrımı bulunmayan mesleklerden biri olan muhasebe meslekleğini düşünenler öncelikle lisede muhasebe bölümünü okumaları yararlı olacaktır. Lisede muhasebe bölümü okuması hem üniversiteye geçişte sizlere ek puan sağlayacak hem de temel düzeyde bilgiye sahip olacaksınız.

muhasebeci-maasi

Muhasebeci Nasıl Olunur

Lisede muhasebe bölümünü okumanız pek zorunlu olmasa da Üniversitenin muhasebe bölümüne geçiş yapmanız zorunludur. Muhasebe bölümünü bitirdikten sonra dilerseniz tek başınıza çalışabilir, dilerseniz özel bir sektörde muhasebecilik yapabilir dilerseniz de KPSS sınavına girip devlet memuru olarak çalışabilirsiniz.


muhasebe-maaslari

Muhasebeci Maaşları 2016

2016 Muhasebeci maaşlarına bakacak olursak devlet bünyesinde çalışacak olan muhasebeciler 2500 TL maaş almaktadır. Ancak devlet memuru olarak değil de özel bir şirkette çalışıyorsa maaş değişebilir. Özel Şirketlerde çalışan Muhasebeci Maaşları Şirketin büyüklüğüne ve muhasebecinin tecrübesine göre 1750 TL ile 10.000 TL arasında farklılık göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Antropolog Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. serkan dedi ki:

    Tek basina calisabilirsiniz derken neyi anlatmaya calistiniz bilmiyorum ama oyle bisey yok bilginiz olsun ofis acabilmeniz icin smmm belgesine ihtiyaciniz var oda uzun bir surec arti olarak buyuk sirketler ise alimlarda smmm belgesi soruyor yani belgeniz olmadan alabileceginiz maksimum rakam 3500 TL

BİR YORUM YAZ