Öğretmen Maaşları ve Öğretmen Zammı

Öğretmen Maaşları ve Öğretmen Zammı

Öğretmen Maaşları Ne Kadar, Maaşlarının önünde gelen en kutsal mesleklerden biridir, Ailesi eşi dostu herşeyi öğrencileri olan öğretmenler aldıkları maaşın dışında gereksiz maaş polemikleri olsada, Ülkemizde öğretmenlerin maaşları yeterli gelmemektedir, Bir çok öğretmen maaşlarını yetersiz bulsada yılda Ocak ve Temmuz Ayında aldıkları Öğretmen zammı ile birlikte yetinmeye çalışmaktadır.

ogretmen-maaslari-ne-kadar

2015 Temmuz ayı ile birlikte Öğretmen Maaşları 2240 TL olarak belirlenmiştir, Değişkenlik gösteren durumlar ise 15 saat ek ders alan öğretmenler saati 9.4 TL’sından ayda 660 TL gibi bir ilave ücret alabilmektedir. Baş Öğretmen, Uzman Öğretmen ve Meslek Öğretmenleri 30 saate kadar ek ders alabilmektedir.


Bunların yanı sıra Tüm Öğretmenler evli ve eşi çalışmayan Aile yardım ücreti çocuğu olan ise 45 TL gibi çocuk yardımı almaktadır.

ogretmen-maaslari

Öğretmen Maaşları

Kısacası 2240 + 660 = 2900 TL civarındadır 15 Saat ek ders almış bir öğretmenin maaşı. Tüm meslek ve Öğretmen Maaşlarını ilerleyen zamanlarda tek tek yazacağız. Siz Değerli Öğretmenlerimiz konuyu daha doğru bilgilerle sunabilmemiz için yorum kısmında eksik yada eklenmesi gereken bilgileri bize ulaştırırsanız Ziyaretçilerimizin daha kesin bilgiler almalarını sağlayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Polis maaşları ne kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Büşra dedi ki:

    Bi tanıdığım istanbulda devlet okulunda 3600 tl aldigini soyledi o fiyata kadar cikabiliyomu

BİR YORUM YAZ