Paramedik Maaşları Ne Kadar

Paramedik Maaşları Ne Kadar

Paramedik maaşları 2017’de ülkemizdeki diğer bütün memurların maaşları gibi her yıl zam almaya devam etmektedir. 657 Sayılı Kanuna tabii olan paramedikler yıllık ortalama %6 oranında zam almaktadır.
Paramedik maaşları diğer devlet memurlarında olduğu gibi Ocak-Haziran aylarında maaşlarına %3 oranında, Temmuız ve Aralık aylarında %3 olmak üzere zammlı maaşlar alırlar. Ancak Sağlık çalışanları arasında tehlikeli ve yorucu en zor meslek olan paramedik mesleği bu alınan zamlarla birlikte bile yeterli seviyede değildir. Paramedik maaşları 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olan her memur gibi evli olanlar için Aile Yardımı, Çocuğu olanlar içinse her çocuk için ayrı olacak şekilde Çocuk Yardımı verilmektedir.

paramedik-logo


Bu avantajlardan dolayı diğer sağlık çalışanlardan ayrı tutulmaması aslında bir nebze olsa da iyi. Paramedik maaşları yukarıda belirttiğimiz bu zamlar verilen yardımlar ile birlikte 2.400 TL ile 2.910 TL arasında değişen maaş almaktadırlar. Her an ölüm riski yaşayan ve ambulans içinde ölüme bu kadar yakın bir iş kolu olan paramedik maaşları ülke şartlarına göre çok çok iyi bir maaş aldıkları asla söylenemez.

paramedik-maaslari-2016

Paramedik maaşları 2017 yılı için belirttiğimiz maaşlar arasında maaş almaktadır ancak 2017 yılı içerisinde Temmuz aylarında alacak zam oranları ve bu zamlarla birlikte ne kadar maaş alacakları hakkında sitemizde ilerleyen zamanlarda bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. ayşe dedi ki:

  Ben su an sml de onuncu sinif ogrencisiyim. Daha yeni bolum secmeye basladik. Ben saglik bakim teknisyerligi bolumunu paramediklik icin sectim. Paramedik olmam icin ortalamamin kac olmasi gerekiyor?
  Bir de sizce paramedik mi daha iyi anestezi uzmanliği mi? İlgilenirseniz cok sevinirim.
  Tesekkurler…

  1. Tuğberk Eray Kara dedi ki:

   Bende 10. sınıfım ve SBT Olmuyacam Üniversitide tekrar bölüm seçecen ve o bölüme girmen için ORTAÖĞRETİM ( LİSE ) ORATALAMANın yüksek olması gerekiyor . ( 2yllık üniversitiler için geçerlidr )

   1. SBT Görkem dedi ki:

    Sınavsız geçiş kalktı kardeşim

  2. Tuğberk Eray Kara dedi ki:

   Bende 10. sınıfım ve SBT Olmuyacam Üniversitide tekrar bölüm seçecem ve o bölüme girmen için ORTAÖĞRETİM ( LİSE ) ORATALAMANın yüksek olması gerekiyor . ( 2yllık üniversitiler için geçerlidr )

  3. Kübra dedi ki:

   Bnmde paramedik geldi bu yıl 85 ortalamam vardı ygs puanım 250 idi okul puanı ile 300 oldu bn seviyorum güzel bir meslek

 2. saglıkcı dedi ki:

  ATT LER BILE 2.600 ALIYO YA

 3. Kübra dedi ki:

  85 ortlama ile girdim paramedik bölümüne bu yıl

 4. Oze dedi ki:

  Bişey bildiğin yok senin

BİR YORUM YAZ