Peyzaj Mimarlığı Maaşları Ne Kadar

Peyzaj Mimarlığı Maaşları Ne Kadar

Peyzaj Mimarı Maaşları 2016,Mimarlık sektörünün bir dalı olan Peyzaj insanlar tarafından algılanan şekilde doğayı tasarlayan mimarlar olarak adlandırılır. Çoğunlukla sağlığı, doğal estetiği ve doğal çevreyi pek etkilemeyecek derece düşünürler ona göre plan ve projelerini hayata geçirirler.  Son dönemlerin popüler mesleklerinden biri haline gelen Peyzaj herkese uygun bir meslek gibi gözüküyor.
peyzaj-mimarligi-maaslari
Peyzaj Mimarı Maaşları ise herkesin aklını karıştırdı. Söz konusu meslekte bulunan kişilerin eskiden net bir maaşı bulunmamaktaydı ancak 2016 yılının ocak ayında yapılan hesaplamalara göre başlangıç olarak 2000 – 3000 TL ye göre bir fiyat aralaması bulunmaktadır.  Peyzaj mimarlar 4 yıllık zorlu bir eğitim sonucundan sonra çevreyi nasıl tasarlayabileceklerini, doğayı nasıl koruyup kollayabileceklerini detaylı bir şekilde öğrenir.


peyzaj-teknikeri-maaslari

Peyzaj Mimarı Maaşları

Peyzaj mimarlar bu eğitim sonrasında ise çoğunlukla okul, hastane, otel ve lüks kafelerde bulunan bahçeleri ve dış görünüşü güzel bir şekilde diyazn eder.  Detaylı bir dizayn dan sonra işi tamam olur.  2009 yılında yapılan bir açıklamalara göre ise söz konusu meslekte bulunan kişilerin 1200 – 1300 Lira gibi bir maaş aldıklarını ve pek önemsenmediği vurgulanıyor ama 2016 yılına baktığımızda durum öyle gözükmüyor.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Melike dedi ki:

    Maaş i azmış yaaa

  2. Geleceğinmimari dedi ki:

    Bence maaşı gayet iyi 3000 lira azmi yani 1300 olmasindansa

  3. Moustache C. dedi ki:

    Özel sektörde çalışıyorsanız, 1-2 yıllık deneyiminize göre Maximum 1500-1750 lira alırsınız, daha fazlasını vermezler. Yukarda belirtilen rakamlar hangi ilde olduğuna göre değişir. 2000-3000 lira veriyorlarsa eğer, muhtemelen İstanbul taraflarında bulunan ve sizi adeta kölesi ilan etmiş bir firma anlamına gelmektedir bu. Devlet bünyesinde durum nedir bilmiyorum. Zaten çok da tın tın…. Bu ülkeye Peyzaj mı lazım, açları doyurun önce,… Bunu yazan bir Peyzaj Mimarı olarak bu rezillikten ve mesleğimden soğutulduğum için utanıyorum.

BİR YORUM YAZ