Pilot Maaşları Ne Kadar

Pilot Maaşları Ne Kadar

Pilot Maaşları 2016,Çoğu kişinin hayallerinden biri de pilot olabilmektir. Ülkemizde baya ilgi duyulan mesleklerden biri olan pilotlar ilgi duyulduğu kadar da kolay bir meslek olmadığını da gösteriyor. Zor erişimi ile kendini üst sıralara taşıyan pilot mesleği ile alakalı birçok makaleler de yayımlanmıştır.

pilot-maaslari
Çoğunlukla sorulan sorulardan birisi de nasıl pilot olabilirim? Pilot maaşları ne kadar?  Öncelikle pilot olmanın kolay olmadığını size belirtelim. Söz konusu mesleğe girebilmek için birçok denemelerden ve sınavlardan geçmeniz gerekmektedir. Bütün sınavları ve denemeleri istenilen bir şekilde geçtikten sonra pilotluk için atanmaya hazırsınızdır. Pilotluk mesleğinden mezun olan az kişi olduğundan iş bulma olanağınız diğer mesleklere göre çok daha yüksektir. Pilotluk maaşlarına baktığımızda yeni iş yapan bir pilot un maaşı 12.000 – 20.000 lira arasında yer değiştirmektedir.


pilot-maasi

Pilot Maaşları Çalıştıkları Şirkete göre değişiklik göstermektedir, THY Pilotları ile Pegasus Hava Yolları Pilotları arasındaki maaş farkı illaki olacaktır. Pilotların Maaşları Uçuş Saatine görede değişiklik göstermektedir. Ekstra Bilgiye sahip iseniz yorum alanından bize bilgileri ulaştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ