Radyoloji Maaşları Ne Kadar

Radyoloji Maaşları Ne Kadar

Radyoloji Maaşları 2016,Fizik mesleklerinden biri olan Radyoloji, Röntgen ışınları desteği ile vücudumuzda bulunan iç hastalıklarımızı teşhis eden, bu hastalık(lar) ile alakalı çözümler üreten kişilere verilen addır. Radyoloji mesleğine sahip olmak Üniversitede Sağlık bölümünün bir dalı olan Radyoloji bölümünü okumanız yeterli olacaktır.

Radyoloji Maaşları 2016

radyoloji-maaslari-2016


Radyoloji bölümünden mezun olan kişiler ise KPSS ye girerek bir kamu sektöründe düzenli bir işe sahip olabilir. Bununla beraber özel hastanelerde de çalışma gibi bir olanağınız bulunmaktadır. Kamu sektöründe çalışan Radyoloji mesleğine sahip kişilerin ilk alacakları maaş 2.500 ile 3.000 TL arasındadır.  Eğer özel hastane de işe başlıyorsa bu sayı 1.500 ile 2.500 TL ye düşmektedir.

radyoloji-maaslari

Kamuda Radyoloji Maaşları yılda Ocak ve Temmuz ayında aldıkları zam ile birlikte %3lük bir oranla artış göstermektedir. Ayrıca Evli ve Eşi Çalışmayan personele 181 TL Çocuğu olanda ek ücretler yansıtılmaktadır. 2016 Ocak Radyoloji Maaşlarını sizlerle paylaştık. Temmuz ayındaki zamları aynı sayfayı ziyaret ederek bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ