Savcı Maaşları Ne Kadar

Savcı Maaşları Ne Kadar

Savcı Maaşları 2017, 657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde bulunan Savcılar Her yıl iki defa Ocak Zammı ve Temmuz ayında Zam almaktadır. Genellikle bu zam oranı %3’lük bir dilimdir ve Yılda iki defa %3lük bu oranla artış gösterir.

savci-maaslari

Savcı Maaşları 2017 Yılında Ocak ayı zammındaki artış 279 TL olarak artış göstererek belirlenmiştir.Savcılar Hakimlerle aynı maaşı almaktadır Derece olarakda Hakimlerle aynı statüde bulunan savcılar yaptıkları görev icabı maaşları Türkiye şartlarına göre iyi durumdadır. Savcı Maaşlarına ilave olarak Aile yardım ücreti, Evli ve eşi çalışmayan bir savcıya ek olarak 201 TL eklenir. Çocuk Ücreti ve Yabancı Dil Tazminatı gibi ek ücretlerde alabilmektedirler.


2016-hakim-maaslari

Savcı Maaşları 2017  Ayında ise aldığı 279 TL Zam ile 8/3 yıl hizmet etmiş 6109 TL 1 / 4 ‘ü 21 Yıl hizmet etmiş bir Savcı ise 9028 TL  Maaş almaktadır. 2016 Temmuz Ayındaki Zam Her Sene olduğu gibi yine %3’lük bir zam olacağını düşünüyoruz Savcı Maaşlarından en büyük fark ise Derece ve Kıdem yılına göre değişmektedir. Sayfamız üzerinde Savcı Maaşları hakkında bilgilerinizi bizimle paylaşabilir yorum olarak bize iletebilirsiniz.

Hakim Maaşları 2017 için Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ambar kavak dedi ki:

    çok pparaa

BİR YORUM YAZ