Sınavsız Memur Olmak İsteyenlerin İzleyeceği Yol

Sınavsız Memur Olmak İsteyenlerin İzleyeceği Yol

Sınavsız Memur Olmak isteyen kişilerin hangi yollardan sınavsız memur olunabilir öncelikle bunun araştırmasını yapmak gerekir, aklınızda ilk şu soru vardır ki eminim buna Torpil bi insanın kısmetinde varsa ondan öte yol yoktur kendimden biliyorum çünkü hatta bana mülakatta senin referansın kim sorusu yöneltildi bende referansım yok demiştim ve 10 gün sonra memur olarak atandım…

 

Konumuza dönelim Sınavsız memur olabilmek için Ya çocuk esirgeme kurumlarında yetişmiş olmanız yada Sınavsız Memur alımı yapan kurumları takip ederek başvuru yapmanız gerekecektir.

Devlet Daha önce bu iki Sınavsız Memur Alımıile ilgili haber yaptığını hepimiz biliyoruz. Tabı Sınavsız Memur olmak Kpss Puan yollarından ziyade belirli şartlar taşımaktadır, bir çok aşamadan geçmek gerektiği gibi güvenlik soruşturmasıda yapılmaktadır. Aşağıda Hangi Aşamalar olduğuna yer vereceğiz.

Lütfen Videoyu İzleyin


KPSS ŞARTI ARAMADAN MEMUR ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLAR

– Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,

– TBMM Memurlukları,

– Bakan Yardımcılıkları,

– Başbakan Başmüşavirleri,

– Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,
– TOKİ,
– Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,

– Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,

– TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,

– Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,

– Bakanlar Kurulu Sekreterliği,

– Milli Savunma Bakanlığı,

– Özel Kalem Müdürlükleri,


– Vali Kadroları,

– Diyanet,

– MİT,

– Milli Savunma Bakanlığı,

– Anayasa Mahkemesi.

Kpss Şartı Aramadan Alım yapacak Devlet Kurumlar bunlardır, Bu kurumların başvurularını beklemek gerekecektir. Bu kurumlar ihtiyacı doğrultusunda ilan yayınlamaktadır. Ve sitemiz üzerinden bu ilanları takip edebilirsiniz.
sinavsiz-memur-olmak
MÜLAKAT SINAVLARI

Sınavsız Memur Alımı Yapan Kurumların memur alımındaki en önemli husus mülakattır bu mülakatlardaki başarılı oluşunuz sizin memur olmanıza sebep olacaktır, Giyiminiz, Diksiyonunuz sakinliğiniz mülakat aşamasında en önemli kriterlerden birisidir.

GÜVENLİK SORUŞTURMALARI

Mülakat aşamasından geçtiğinizi farzederek bir sonraki aşama olan güvenlik soruşturması başlatılır. Güvenlik soruşturması sizin geçmişiniz hakkında olumlu olumsuz yapılan devlet bünyesindeki resmi evrak üzerindeki ve yaşadığınız yer konum itibari ile nasıldır diye yapılan araştırmadır ve bu araştırma olumlu sonuçlandığında memuriyet bir adım kaldığını bilmenizde fayda vardır.

Bazı kurumlarda Kura Sistemi ile bu alımı yapmaktadır, ilk başta dediğimiz gibi Kısmettten öteye yol yoktur ya şanslı olmanız gerekmektedir yada aranan şartlar arasında önemli bir kişi olmanız gerekmektedir.

İLANLAR NE ZAMAN YAYINLANIR

İlanlar Yayınlandığı andan itibaren sayfamız üzerinde takip ederek ne zaman yayınlanacağını öğrenebilirsiniz Daha önceki alımların nasıl olduğuna dair bilgileri en kısa sürede sayfamız altında paylaşarak sizlere sunacağız.

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülhan dedi ki:

    Nasıl haberimiz olacak bu ilanlardan

BİR YORUM YAZ