Sosyolog Maaşları Ne Kadar

Sosyolog Maaşları Ne Kadar

Sosyolog Maaşları,Türkiye nin az sahip olduğu Sosyologlar insanların kökenlerini, gelişimini ve toplumsal olarak nasıl yaşaması gerektiğini bir yandan tarihlerini belirleyen kişilere verilen addır. Söz konusu kişilerin ne kadar ücret aldıkları, devlete bağlı mı çalıştıkları, hangi sınavlardan geçmesi gerektiğini bu makale üzerinden öğrenebilirsiniz.

sosyolog-maasi

Sosyologlar başkaları tarafından iyi iletişim kurabilen, üst düzeyde akademik bilgiye sahip olan, toplumsal olaylara meraklı, araştırma ve inceleme yapan kişilerdir. Sosyologlar sayısal bulgularını bilgisayar ortamlarında değerlendirmektedir bununla beraber diğer bulgularını ise kendilerine ait olan  bürolar da değerlendirmektedir.  Sosyologlar iş imkanı olarak çoğunlukla devletlere bağlı olarak bulunmaktadır.


sosyolog-maaslari-2016

Sosyolog Maaşları 2016

Devletin Devlet planlama Teşkilatı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığıdır.  Bunlarla beraber iş bulma olanakları diğer işlere göre maalesef sınırlıdır. Eğitim imkanı olarak da Edebiyat ve Fen – Edebiyat Fakültelerinin “Sosyoloji” bölümünden mezun olmanız yeterli olacaktır.  Ardından ÖSYM sınavına girip “Eşit Ağırlık” puanı almanız gerekmektedir.  Sosyolog maaşları ise 2.693 -2.779 TL arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ