Sözleşmeli Subay Maaşları

Sözleşmeli Subay Maaşları

Sözleşmeli olarak askeri personel alımları devam etmektedir. Atanan her sözleşmeli memur, kadro sahibi olan askerler gibi aynı statüye sahiptir. Bu nedenle alımları yapılan birçok memurluk içinde yine aynı maaş düzeyi belirlenecektir. Bunların yanı sıra sözleşmeli subay maaşları en fazla dikkat edilen konulardan birisidir. Onların ataması ve maaş soruları bu mesleği isteyenler için önemlidir. Bu nedenle her subayın maaşları aynı olacaktır. Sözleşmeli atanan subaylarda aynı kategoride bir maaş alımı sağlayacaktır. Maaşlarını kıdem derecelerine göre alan subaylar, yeni atanan bir teğmen ise buna göre maaş alacaktır.


Sözleşmeli subay maaşları teğmenlerin maaşları üzerinden yapılacaktır. Bu maaşlar ise diğer subaylar gibi OYAK kesintisi ve konut kesintisi olmadan verilecektir. Bu da yaklaşık olarak 3800 civarında olmaktadır. Son derece önemli olan bu memurların atamaları ve maaşları, genel olarak kıdeme göre değişir. Eğer üst teğmen rütbesine çıkmış olan bir subaysanız, bunun için alacağınız maaş 4500 civarında olacaktır. Teğmen maaşları da diğer tüm askeri personeller gibi doğu parası ile birleştirilecektir. Aynı zamanda eş ve çocuk yardımı gibi yardımları da bulunan bir statüdür. Kişilerin daha iyi bir meslek ve daha iyi şartlarda geçim üzerine başvurdukları sözleşmeli subaylık mesleği her yıl alımları yapılan bir meslek olmuştur.

Sözleşmeli subayların ataması gerçekleştirildikten sonra, tayin işlemleri ise yine sözleşmelerinin yenilenmesine bağlı olarak yapılacaktır. Bu statüye gelmek içinde mutlaka lisans mezuniyeti aranacaktır. Sözleşmeli subay maaşları lisans mezunu olmaları neticesinde farklılık gösterecektir. İsterlerse onlarda uzman, astsubay gibi kıdemler gibi diğer memurluklara geçiş hakları olacaktır. Bunlar arasında ise 2 yıllık çalışma şartı ile derece belgesinin olumlu olması şartları önemlidir. Bunları sağlayan subaylar içinde yine aynı süreç işlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ