Teknisyen Maaşları Ne Kadar

Teknisyen Maaşları Ne Kadar

Teknisyen Maaşları 2016,En çok emek harcayan ve bizim gördüğümüz başarıların arkasında hiç görmediğimiz fakat başarıdaki payı büyük olan teknisyenlerdir. Eğitimleri bir meslek sahibi olacak veya mühendis olacak kadar olmasa da bazı mühendislerden daha çok bilgililerdir. Ülkemizde teknisyen açığı, genellikle en çok mühendis olarak ülkemize kazandırmasındandır. Herkes mühendis olmak isterken bu da teknisyen açığı doğmasına neden oluyor.
teknisyen-maaslari-ne-kadar

Teknisyen Maaşları Ne Kadar

teknisyen


Teknisyen maaşları 2016 yılı için mühendislerden çok çok az almaktadırlar. Günümüzde mesleğinde çok iyi olan bir teknisyen 2.500 TL civarlarında maaş alırken, okulunu yeni bitiren bir mühendis 2.800 TL üzeri hatta 3.500  TL civarında maaş almaktadır. Teknisyenlerin bu kadar az maaş almalarındaki etken göz önünde değil arka planda kalmalarıdır. Ancak arka planda kalsa da İşlerini hızlı ve özenle yapanlar iyi maaşlar da almaktadırlar.

teknisyen-maaslari

2016 yılında toplam 90 TL civarlarında zam alan teknisyen maaşları Ocak ile Haziran aylarındaki maaşları 2400 TL civarlarında temmuz ve aralık aylarında ise verilen zamla birlikte 2.550 TL civarlarına yükseltilmiştir. Bir çok kesim teknisyen maaşları yüksek olduğunu beyan etse de, teknisyenler aynı görüşte değiller. Devlet memuru statüsünde olanlar 657 sayılı kanun kapsamında devletin verdikleri bir çok yardımdan yararlanabilmektedirler. Evli eşi çalışmayan teknisyenler Çocuk Yardımı ve Aile yardımı alırlar.

2016-teknisyen-maaslari

Teknisyen maaşları 2016 yılında verilen zam oranlarına göre değişecek olduğundan yazılarımızı sitemizden takip edip bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Esra dedi ki:

    En sonunda doğru bilgi alabildim teşekkürler

BİR YORUM YAZ