Vergi Müfettişi Maaşları Ne Kadar

Vergi Müfettişi Maaşları Ne Kadar

Vergi Müfettişi Maaşları 2016,Türkiye Cumhuriyetinde bulunan kişilerin yüzde 97 si vergi ödemektedir.  Vergi ile alakalı herhangi bir sorunda veya kaçakçılık gibi bir durumda Vergi Müfettişi adı verdiğimiz kişi bu durum hakkında ilgilenmektedir.  Maliye bakanlığında görevli bu kişiler son sayımlara göre 9.315 kişidir.

vergi-mufettisi-maaslari-2016 Vergi müfettişliği mesleğinde derece kademeye göre farklılık göstermektedir. Buna göre maaşınızda yükselmeler olmaktadır.  Vergi kaçakçıların önüne geçen gerektiğinde uyaran gerektiğinde ise ceza kesen vergi müfettişleri 2016 yılı primlerine göre Vergi Müfettişi Maaşları 3685 lira ile 5079 lira arasında maaş almaktadırlar.


vergi-mufettisi-maaslari

Vergi müfettişleri direk olarak kamuya bağlı olduğu için özel sektör olayı gibi bir durumu bulunmamaktadır. 657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde çalışan Vergi Müfettişleri yılda 2 defa zam almaktadır. Ocak ve Temmuz zammı Memurlar 6 aylık ocak ve Temmuz periyotlarında genellikle %3 lük bir zam oranıyla maaşlarında artış almaktadırlar. Ek Olarak Evli ve eşi Çalışmayan Personele Aile yardımı 181 TL Çocuk yardımı gibi ek ücretler yansıtılmaktadır.

Memur Maaşları

Bir önceki yazımız olan Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ