Veteriner Maaşları Ne Kadar

Veteriner Maaşları Ne Kadar

Veteriner Maaşları 2016, Son senelerde hayvan severlerin seslerini duyarlı vatandaşlarımıza duyurmasıyla hayvan sağlığı ve veterinerlik ülkemizde oldukça popülerlik kazanmış meslekler arasında yerini almış bulunmakta. Böylelikle veterinerlerin aldığı maaşta ilgilenenler için merak edilmeye başladı.

veteriner-maaslari-2016

Veteriner Maaşları 2016 Yılında ortalama olarak 3300 TL maaş almaktadırlar. Veterinerlikte, diğer hekimliklerden farklı olarak yıl arttıkça kademe atlama olduğu için, kademeye göre de maaşları artmaktadır. Ancak veteriner hekim olup devlette çalıştığınız takdirde maaşınızda çok farklılık olmayacaktır. Örnek olarak 2 yıllık veteriner hekim 3.310 TL maaş alırken, 20 senelik veteriner hekim 3.550 TL maaş almaktadır.


veteriner

Veterinerlikte kendi yerinizi açabilir, kendi paranızı belirleyebilir ve daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Bu durumu bilen ilgili kişiler ve veteriner hekimler devlette çalışmak yerine özel kurumlarda çalışmayı ya da kendi yerlerini açmayı tercih ediyorlar. Bu sebeple devlette çok sayıda çalışan veteriner hekim bulunmamaktadır. Veterinerliğe ömür biçecek olursak eğer, hayvanlar yaşadığı sürece meslek ayakta kalacaktır.

 

Veteriner maaşları konusunu toparlayacak olursak, kendi iş yerini açıp sadece daha çok para kazanmak yerine devlete hizmet edip ilerleyen zamanlarda emeklilik ya da benzeri avantajlarından faydalanılabilinir.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ