Zabıta Maaşları Ne Kadar

Zabıta Maaşları Ne Kadar

Zabıta Maaşları, 2017 Ocak Ayı itibari ile, Zabıtalar belediyelerin sorumluluk alanları içerinde kalan bölümünün refah, esenlik ve düzenin korunması için planlı programlı ve etkin olarak görev yapan memurdur.

zabita-maaslari-2016

 

Zabıta maaşları aynı belediyede çalışan diğer memurlardan farklıdır. Bu fark ise çalışma mesaisinden kaynaklanmaktadır. Belediyelerde çalışan normal memurlar nöbet tutmazlar veya çok büyük bir sorun olmadıkça ek mesaiye gelmezler. Büyükşehirde çalışan zabıtalar 24 saat esasına göre görev yapmaktadır. İlçe belediyelerde ise gece 12 ye kadar görev yaparlar.Diğer memurlardan bu farklardan dolayı 430,40 Zabıta Fazla Mesai’si almaktadırlar.

 


Bunun yanında 885,96 TL Sosyal Denge Tazminatı civarındadır. Zabıtalar riskli iş grubunda yer aldıklarından dolayı da maaş farklılığı vardır. Pazar yerlerinde veya seyyarlar ile mücadele ettiklerinden yaralanma riskleri fazladır. 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan yıllık iki defa verilen zam zabıtalar için de geçerlidir. Ocak 2017 %3 zam ile birlikte evli olmayan bir zabıta memuru ortalama olarak 3200 TL maaş alır. Daha önce de belirtildiği gibi belediyeden belediyeye bu rakam değişir.

zabita-logosu

Bunlara ilaveten değişmeyen tazminatlar vardır. Örneğin aile yardımı temmuz 2017 yılı içerisinde eşi çalışmayan bir zabıta maaşına ek olarak 204.01 TL alır. Çocuk sayısına göre verilen diğer bir tazminat ise çocuk yardımı tazminatıdır. 51,63 TL ise Çocuk Yardımı olarak eklenir. Dil Tazminatı gibi ek KPDS sınavından belirli puanı alarak 195 TL gibi 657 Sayılı Devlet Memuru olan tüm memur statüsündekiler bu sınavdan başarılı oldukları takdirde bu ödeneği almaya hak kazanmış sayılırlar.

Bir önceki yazımız olan Polis maaşları ne kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. serkan kaya dedi ki:

    yüzde 45 raporum var epkpss 2014 te 64 puanım var kadrollu olmak istiyorum fakirim

  2. cuneyt dedi ki:

    Tamam 🙂

  3. Ugir dedi ki:

    Hahaah

BİR YORUM YAZ